مدیریت ایمنی فرایند PSM

مدیریت ایمنی فرایند psm


در صنایع بزرگ که در آن تولید حجم بالایی دارند، همچنین تاثیرات بسزایی در افزایش سطح اقتصادی و اجتماعی دارند به طبع آن حوادث نیز دارای حجم قابل بحث و نکته برانگیزی هستند. 

صنایع بزرگ و تاثیرگدار از جمله صنایع شیمیایی که در برگیرنده تولیدات بسیار و گسترده ای می باشند عموماَ خطرات زیادی را در برداشته است. از جمله  نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، پلاستیک سازی و دیگر صنایع، با نگاهی به تاریخ و مطالعه حوادث در این صنایع همیشه ردپای حوادث مواد شیمایی وجود داشته. 

چه از گذشته که قوانین و دستورالعمل ها به طور کامل و دقیق وجود نداشته و یا اکنون که در عصر پیشرفت های علمی و فن آوری های نوین قرار داریم. از این رو کنترل و کاهش این حوادث در دنیای امروز حرف اول را در صنایع می زند. قوانینی از جمله ایزوها ، استانداردها  ،استقرارهای الزامی مثل HSE-MS . 

اما آنچه باعث افزایش تلفات و نگرانی ها شده است. همچنان و همزمان با تولید علم بوده آنرا افزایش حوادث خاص شیمیایی است. یکی از بهترین و تاثیرگذارترین راه های کنترل و کاهش این حوادث استقرار مدیریت ایمنی فرایند است که در سال های اخیر باعث کاهش خسارت ۵۲% و همچنین کاهش حوادث ۸۲% بوده است. 

فرایندهای شیمیایی همانطور که افزایش پیشرفت و راحتی انسان را در بردارد و داشته از طرفی نگران کننده ترین عامل در حوادث امروز می باشد. 

با نگاهی به ایمنی در صنایع و مدیریت ایمنی فرایند آنها شاهد هستیم که دنیای امروز با کمک مدیریت ایمنی فرایند خطرات را در دست و کنترل نگه داشته است. 

دوره مدیریت ایمنی فرایند

رزومه مدرس دوره psm: 


  • مدرس کارگاه مدیریت ایمنی فرایند و مدیریت بحران در صنایع نفت،گاز و پتروشیمی 
  • سخنران در سمینارهای داخلی و بین المللی در حوزه مدیریت ایمنی فرایند و مدیریت بحران
  • عضو افتخاری پنل مدیریت بحران در سمینار بین المللی قابلیت های اطمینان دانشگاه شیراز 
  • کارشناس ایمنی فرایند در صنایع نفت
  • بیش از ۱۸ سال سابقه فعالیت 
  • کارشناس تخصصی حوادث خبرگزاری کار ایران – ایلنا 
  • مدرس دوره های ایمنی فرایند در مرکز آموزش HSE جنوب کشور 

 

بیشتر بخوانید در خصوص نظر کاربرانی  که با جناب مهندس شهرام غریب آشنایی دارند.

مدیریت ایمنی فرایند

مدیریت ایمنی فرایند

 

دیدگاه خود را ثبت کنید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *